O ośrodku

Nasz ośrodek terapeutyczny powstał dzięki inicjatywie i ciężkiej pracy kilku osób. Główna idea, jaka im przyświecała to niesienie pomocy osobom z zaburzeniami odżywiania. Placówka mieści się w parterowym budynku o powierzchni 370 metrów kwadratowych, położonym na porośniętej brzozami działce, 35 kilometrów od centrum Warszawy. Usytuowanie w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego stwarza doskonałe warunki  do wyciszenia i refleksji. Jest to idealne miejsce na czas ważnych przemian w życiu.

 W domu bez barier architektonicznych każdy może poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Kameralne warunki zapewniają przytulne pokoje, doskonale wyposażone, z pełnym węzłem sanitarnym. Nasz dom jest ostoją dla wszystkich, którzy zechcą pracować nad sobą pod czujnym okiem specjalistów. W zamian ofiarujemy ciepłą, życzliwą, rodzinną atmosferę. Ośrodek spełnia nie tylko najlepsze standardy. Przede wszystkim jest miejscem, w którym można odzyskać zdrowie, siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi.

Metody pracy stosowane w ośrodku w odpowiedzi na potrzeby osób cierpiących na anoreksję i bulimię są innowacyjnym, autorskim programem stworzonym w oparciu o analizę struktury samej choroby - możliwych przyczyn jej powstawania, czynników ją podtrzymujących, czynników wpływających pozytywnie na proces zdrowienia oraz analizę dotychczasowego dorobku, sposobów walki i ich ciągle mało satysfakcjonujących efektów.

Czerpiemy z różnych nurtów psychoterapii, aby wybierać z nich to, co najlepsze dla każdego z osobna, jednak najszerzej osadziliśmy formy naszej pomocy w podejściu pozytywno – egzystencjalnym, gdyż wiemy, jak trudna do przeforsowania jest tu z jednej strony kwestia nieustającego podążania do śmierci a z drugiej pogwałcenia wszelkich przejawów wszystkiego, co dobre w człowieku. Oba te podejścia bardzo dobrze wpasowują się w specyfikę zaburzenia i są niejako odpowiedzią na nie.

Jesteśmy nastawieni na pozyskanie zaufania chorych w warunkach akceptacji i poczucia bezpieczeństwa. Naszym celem jest dotarcie do źródła choroby indywidualnego dla każdego pacjenta z osobna, nie wrzucamy wszystkich do jednej kategorii. Wiemy, że konfiguracji może być nieskończenie wiele. Nie chcemy również leczyć jedynie objawów – odmowy przyjmowania pokarmów, czy też napadowego objadania się. Karmienie na siłę i nadmierna kontrola to programy działania większości oddziałów psychiatrii w kraju i jak już dziś wiadomo mało skuteczne. Trzeba wiedzieć co leczyć, aby móc skutecznie leczyć. My wiemy, że musimy dotrzeć do przyczyny, aby pomóc precyzyjnie zwalczyć jej skutek.

 

O tym, jak skutecznie leczyć zaburzenia odżywiania wiemy doskonale. Obejrzyj reportaż nagrany w ośrodku ALIRA. Posłuchaj, co mówią nasi lekarze i terapeuci oraz podopieczne Fundacji Światło Dla Życia. Może wtedy zrozumiesz, jak ważna dla Twojej przyszłości może byc decyzja o podjęciu leczenia.

 

 

Zaburzenia odżywiania to nie tylko anoreksja. W naszym ośrodku pomagamy również osobom z bulimią czy ortoreksją. Zobacz reportaż zrealizowany w ośrodku ALIRA przez Ksawerego Kalickiego z TVN. Polecamy także rozmowę nagrana w studiu DZIEŃ DOBRY TVN z udziałem naszych podopiecznych i ich rodzin. PAMIĘTAJ! ZABURZENIA ODŻYWIANIA MOŻNA I TRZEBA LECZYĆ! 

 

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/bulimia-czy-mozna-wyjsc-z-tej-choroby,161626.html

 

do góry
Fundacja Światło Dla Życia © 2019 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl