O ośrodku

Zapraszamy na naszą nową strone internetową

 

 

 

 

 

 

ZMIANY W ORGANIZACJI DZIAŁALNOŚCI PLACÓWKI 

W związku z  wzrostem liczby zakażeń wirusem SARS CoV-2 wprowadza się następujące zmiany w organizacji działalności placówki oraz ograniczenie odwiedzin pacjentów oddziału leczenia zaburzeń odżywiania ALIRA.

Od dnia  2 lutego 2022r. do odwołania:

  1. Wprowadza się całkowity zakaz odwiedzin Pacjentów niezaszczepionych przeciw COVID-19 przebywających w placówce przez osoby niezaszczepione przeciw COVID-19;
  2. Pacjenci zaszczepieni mogą być odwiedzani tylko przez osoby zaszczepione przeciw COVID-19;
  3. Terapie rodzinne z osobami niezaszczepionymi przeciw COVID-19 będą odbywać się w formie online, terapie rodzinne z osobami zaszczepionymi przeciw COVID-19 mogą odbywać się w formie kontaktu bezpośredniego;
  4. Przepustki udzielane są tylko Pacjentom zaszczepionym i bez objawów grypopodobnych;
  5. Każdorazowo rodzice/opiekunowie prawni będą informowani o utrzymujących się objawach grypopodobnych, w tym w szczególności o utrzymującej się od co najmniej dwóch dób podwyższonej temperaturze ciała. Do decyzji rodziców/opiekunów prawnych należy podjęcie decyzji o wypisie, udzieleniu przepustki na czas infekcji, skierowaniu podopiecznego na test PCR w warunkach laboratoryjnych;
  6. Nowe przyjęcia do ośrodka mogą odbywać się tylko po przedstawieniu zaświadczenia o pełnym cyklu zaszczepienia pacjenta lub po przedstawieniu ujemnego testu na obecność wirusa SARS CoV-2 wykonanego do 48h przed przyjęciem.

 

 

Ewa Galus-Raczyńska

 

__________________

­­­­­­­­­­­­­­Dyrektor Ośrodka ALIRA

 

 

 

Nasz ośrodek terapeutyczny powstał dzięki inicjatywie i ciężkiej pracy kilku osób. Główna idea, jaka im przyświecała to niesienie pomocy osobom z zaburzeniami odżywiania. Placówka mieści się w parterowym budynku o powierzchni 370 metrów kwadratowych, położonym na porośniętej brzozami działce, 35 kilometrów od centrum Warszawy. Usytuowanie w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego stwarza doskonałe warunki  do wyciszenia i refleksji. Jest to idealne miejsce na czas ważnych przemian w życiu.

W domu bez barier architektonicznych każdy może poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Kameralne warunki zapewniają przytulne pokoje, doskonale wyposażone, z pełnym węzłem sanitarnym. Nasz dom jest ostoją dla wszystkich, którzy zechcą pracować nad sobą pod czujnym okiem specjalistów. W zamian ofiarujemy ciepłą, życzliwą, rodzinną atmosferę. Ośrodek spełnia nie tylko najlepsze standardy. Przede wszystkim jest miejscem, w którym można odzyskać zdrowie, siły oraz wiarę w siebie i  innych ludzi.

Metody pracy stosowane w ośrodku w odpowiedzi na potrzeby osób cierpiących na anoreksję i bulimię są innowacyjnym, autorskim programem stworzonym w oparciu o analizę struktury samej choroby - możliwych przyczyn jej powstawania, czynników ją podtrzymujących, czynników wpływających pozytywnie na proces zdrowienia oraz analizę dotychczasowego dorobku, sposobów walki i ich ciągle mało satysfakcjonujących efektów.

 

Czerpiemy z różnych nurtów psychoterapii, aby wybierać z nich to, co najlepsze dla każdego z osobna, jednak najszerzej osadziliśmy formy naszej pomocy w podejściu psychodynamicznym, gdyż wiemy, jak trudna do przeforsowania jest tu z jednej strony kwestia nieustającego podążania do śmierci a z drugiej pogwałcenia wszelkich przejawów wszystkiego, co dobre w człowieku. Podejście psychodynamiczne bardzo dobrze wpasowują się w specyfikę zaburzenia i są niejako odpowiedzią na nie.

Jesteśmy nastawieni na pozyskanie zaufania chorych w warunkach akceptacji i poczucia bezpieczeństwa. Naszym celem jest dotarcie do źródła choroby indywidualnego dla każdego pacjenta z osobna, nie wrzucamy wszystkich do jednej kategorii. Wiemy, że konfiguracji może być nieskończenie wiele. Nie chcemy również leczyć jedynie objawów – odmowy przyjmowania pokarmów, czy też napadowego objadania się. Karmienie na siłę i nadmierna kontrola to programy działania większości oddziałów psychiatrii w kraju i jak już dziś wiadomo mało skuteczne. Trzeba wiedzieć co leczyć, aby móc skutecznie leczyć. My wiemy, że musimy dotrzeć do przyczyny, aby pomóc precyzyjnie zwalczyć jej skutek.

 

O tym, jak skutecznie leczyć zaburzenia odżywiania wiemy doskonale. Obejrzyj reportaż nagrany w ośrodku ALIRA. Posłuchaj, co mówią nasi lekarze i terapeuci oraz podopieczne Fundacji Światło Dla Życia. Może wtedy zrozumiesz, jak ważna dla Twojej przyszłości może być decyzja o podjęciu leczenia.

 

 

Zaburzenia odżywiania to nie tylko anoreksja. W naszym ośrodku pomagamy również osobom z bulimią czy ortoreksją. Zobacz reportaż zrealizowany w ośrodku ALIRA przez Ksawerego Kalickiego z TVN. Polecamy także rozmowę nagrana w studiu DZIEŃ DOBRY TVN z udziałem naszych podopiecznych i ich rodzin. PAMIĘTAJ! ZABURZENIA ODŻYWIANIA MOŻNA I TRZEBA LECZYĆ! 

https://dziendobry.tvn.pl/a/bulimia-czy-mozna-wyjsc-z-tej-choroby- 

 

Byliśmy też gośćmi:

Pytanie na śniadanie TVP

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/52317422/anoreksja-jakie-sa-pierwsze-objawy-i-jak-pomoc-chorej-osobie

Ocaleni TVP

https://vod.tvp.pl/video/ocaleni,28072020,48869039

 

do góry
Fundacja Światło Dla Życia © 2024 - All rights reserved  |  Design detalstudio.pl